تبلیغ در مستند زندگی آشپز بین المللی

تبلیغ در فیلم مستند زندگی برترین سرآشپز بین المللی: فرانسوا حسین

«خرگوش سفید را دنبال کن»

زمان فیلم: میانگین 80 دقیقه                  قالب: مستند واقعی             درجه کیفی: الف

جهت مشاهده فضاهای قابل تبلیغ در پروژه مستند زندگی فرانسوآ حسین، سرآشپز بین المللی، ادامه مطلب را مطالعه فرمایید: مقدمه:

گرویدن به دین مبین اسلام مسئله ای تازه نیست که فیلمسازان به آن نپرداخته باشند، بلکه بارها و بارها در سرتاسر جهان به این موضوع پرداخته اند و انواع اشکال آن را به نمایش گذاشته اند، فیلمهایی که گاه و بی گاه در همه دنیا منتشر شده و مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

اما پرداختن به موضوعی این چنین، همیشه آن نیست که تازگی خود را نداشته باشد، پرداختن به برخی از تازه مسلمانان جذابیت هایی دارد که پیش از آن در هیچ شخصیتی یافت نمی شده است. لذا با اشاره به برخی از آنها که در سوژه مورد نظر است تأکیدی بر نیاز ساخت ای اثر نیز خواهد شد.

فرانسوا حسین بعنوان یک چهره محبوب تلویزیونی است که در تلویزیون، بویژه شبکه یک سیما  مورد توجه قرار گرفته است

سرآشپز مسابقه دستپخت

 • شوخی های این شخصیت، محبوبیت ویژه ای ایجاد نموده است، بخصوص کلمات شیرنی که به فارسی می گوید.
 • این تازه مسلمان در ایران مسلمان شده و آرزوی آنرا دارد تا روزی شهروندی ایران را به دست آورد.

 

کلیات طرح:

فرانسوا اوسوس متولد شهر مس در شمال شرقی فرانسه است. او در سال پر حادثه ای به دنیا میآید، سال 1960 میلادی سالی است که دنیا فراز و نشیب های بسیاری را متحمل می شود، استقلال کامرون از فرانسه و نخستین آزمایش اتمی این کشور، گوشه ای کوچک از حوادث سال 1960 است.

فرانسوا  که در یک خانواده بلژیکی به دنیا آماده و به فرانسه سفر کرده، از ابتدای کودکی معنای بسیاری از مسائل را می فهمد، روز خروج ارتش فرانسه از الجزایر، که پدرش جز این افراد بود می بیند که مردم آن کشور چگونه با فرانسوی ها برخورد بدی می کنند و از رفتن آنها خوشحالند، پدر فرانسوا بعد از جنگ به پلیس می پیوندد و فرانسوا هنوز مجبور است در یک خانواده نظامی رشد کند.

فرانسوا در دوران جوانی به ارتش فرانسه می رود و بعنوان نیروی صلح بین الملل به کشور های مختلفی می رود و تا درجه سرهنگی ارتقاء می یابد، اما روزی می فهمد که برای این شغل ساخته نشده است، پس از ارتش خارج می شود، ابتدا چون از همسرش جدا شده برای دخترانش غذا می پزد اما به مرور متوجه می شود باید به همین شغل بپردازد، او مدتها در تمام کشور فرانسه سفر می کند و گاهگاهی در گوشه کنار فرانسه، سرآشپز رستورانهای مختلف می شود.

فرانسوا نمی تواند در یک گوشه باشد و فقط به شغل سرآشپزی بسنده کند، روح او در حال پرواز است، نمی تواند یکجا بماند و فرانسه هم چیز دیگری برای یاد دادن به او ندارد، فرانسوا به کشور های دیگر سفر می کند، آلمان، بلژیک، ایتالیا، آمریکا  و هر کشوری که بتواند به آن برود و غذا های آن را بیابد و آن را یاد بگیرد.

درمیان سفر هایش تصمیم می گیرد به کشوری برود که همه می گویند آنجا جای خطرناکی است، اما او می خواهد غذاهای مشهور این کشور را از سرچشمه یاد بگیرد، سفر یکماهه به ایران وگشت و گذار در تمدن ایران برای او کافی نیست، چیز های زیادیست که باید یاد بگیرد و دوباره به ایران باز می گردد.

سفر دوم او باعث می شود تا با زنی به نام سایه آشنا شود، سایه یک زن ایرانی است از اهالی شیراز که در تهران زندگی می کند و از کارمندان سفارت فرانسه است، فرانسوا سالهاست که از همسرش جدا شده و آشنایی با سایه باعث می شود تا پیشنهاد ازدواج به او دهد، اما سایه نمی پذیرد.

سایه به فرانسوا توضیح می دهد که مسلمان است و طبق قانون اسلام فقط می تواند با یک مسلمان ازدواج کند، فرانسوا ناراحت است، اما همه فکرش سایه شده، با راهنمایی دوستان به محلی می رود، یک قبر، که مردم زیادی به آنجا می روند، یک روحانی را می یابد که به او مشکلش را بگوید، روحانی از اسلام و قوانینش می گوید و بعد از آن چیزی می گوید که دنیای فرانسوا عوض می شود.

روحانی از یک مرد می گوید. او برای آنکه دینش را حفظ کند خود و هفتاد و دو یارش را قربانی می کند تا عده ای که می خواهند دنیایشان را برای خود نگاه دارند و دین را بی ارزش کنند نتوانند به خواسته خود برسند، فرانسوا هیچ دینی ندارد، گویی همیشه دنبال همین کلمات بوده.

-آن مرد نامش چیست؟

-حسین

-دین این مرد را چگونه بشناسم؟

-قرآن را بخوان

فرانسوا قرآنی به زبان فرانسوی تهیه می کند و شروع به خواندن می کند، هر چه پیش می رود فقط یک سئوال دارد، این همه مهربانی که در یک کتاب است از کسی است که او هیچ وقت نمی شناخته؟ او چرا تا به حال نام خدا را نمی آورده و در دل او را دوست نداشته است؟

فرانسوا پس از خواندن قرآن به همان محل قبر بر می گردد و مسلمان می شود، نام فامیل خود را تغییر می دهد و اسمی می گذارد که اینک عاشق آن شده است، حسین.

-فرانسوا حسین

با سایه ازدواج می کند و هر پنج شنبه قرارش را فراموش نمی کند، او هر شب جمعه سر آن قبر می رود، آنجا نماز می خواند، قرآن می خواند و افتخار می کند که مثل خادم های آنجا گاهی آن محل را تمیز می کند، او هر پنج شنبه با صالح ابن موسی الکاظم قرار دارد.

او قرارهای دیگری نیز دارد، فرانسوا عاشق مردم ایران است، و هر جمعه با آنها به نماز می ایستد. او بسیار زود توانست دوستانی پیدا کند، آدمهای مشهوری که مردم آنها را دوست دارند و او را به دنیایی بردند که اینک مردم ایران او را میشناسند، به عنوان یک آشپز بزرگ می شناسند.

او از طریق دوستانش به یک سرآشپز محبوب تلویزیون معرفی می شود، و او فرانسوآ را به برنامه دستپخت می برد و او در همان قسمتهای اول که داور این مسابقه می شود به شهرت فراوانی می رسد، فرانسوا با آنکه سنش بیش از 50 سال است، همیشه می خندد، شوخی می کند و هر مشکلی را فقط با لبخند هایش تذکر می دهد، داورهای جدی مسابقه در مسابقه اخلاقی با او، همیشه عقب می افتند.

اینک او داور و مدرس آشپزی است، دلش می خواهد تمام عمرش در ایران بماند و روحش بازیگوشی نمی کند، خرگوش سفیدی که او را به خوشبختی رسانده مردم ایران هستند و به این از اعماق قلب باور دارد، او یک آرزو دارد، فرانسوآ حسین از اعماق قلبش می خواهد شهروند ایرانی باشد.

 

پتانسیل تبلیغاتی:

 • استفاده از محصولات غذایی صنایع غذایی معتبر و برند در بخش های آشپزی سوژه اصلی فیلم که از چیره ترین سرآشپزان دنیا می باشد.(حدود 20 الی 50 میلیون تومان)
 • استفاده از رستوران شیک و مدرن در بخش های مختلف فیلم که با موضوع فیلم، ارتباط مستقیم دارد.(حدودا 20 الی 50 میلیون تومان)
 • استفاده از فضای کترینگ و نمایش عملکرد آنها در بخشهایی که به تفاوتهای غذاهای ایرانی و فرانسوی پرداخته می شود.(حدودا 10 الی 20 میلیون تومان)
 • استفاده از برندهای مختلف مثل لباس، مبلمان و غیره که بتوان بدون اشاره مستقیم و فقط با نمایش به آنها پرداخت (حدودا10 الی 20 میلیون تومان)

و… سایر فضاهای تبلیغاتی بصورت توافقی و براساس نوع نیاز و محصولات یا خدمات اسپانسر محترم

 

تاریخ اجرایی:

 • آغاز پیش تولید: خرداد ماه 1396
 • آغاز فیلمبرداری: نیمه اول تیر ماه 1396
 • پایان فیلمبرداری: نیمه دوم شهریور ماه 1396
 • پایان تدوین: پایان مهر ماه 1396
 • ساخت موسیقی و صداگذاری: نیمه دوم آبان ماه 1396

بخشی از این فیلم، در ایران و بخشی دیگر در کشور فرانسه تولید میگردد

نحوه نمایش و توزیع:

 • حضور در جشنواره های معتبر داخلی
 • حضور در جشنواره های معتبر خارجی
 • فروش از طریق بازارهای بزرگ جهانی
 • نمایش در بخش هنر و تجربه سینما
 • پخش بصورت سی دی در شبکه خانگی

 

عوامل اصلی:

 • نویسنده و کارگردان: محمد حسین سلطانی
 • مجری طرح: محمد علی نجفی
 • مدیر تولید: حمیدرضا عسگری
 • فیلمبردار: محمود عطشانی

مشاور تبلیغاتی پروژه: مهندس حسینی 09367547854

امور قراردادها: 09329227709

تشریف فرمایی حضوری(با هماهنگی قبلی): تهران- خ فاطمی- بالاتر از کارگر شمالی-

دانلود این طرح و مطلب فوق با»» فرمت pdf پی دی اف              »» با فرمت وردآفیس

دفتر روابط عمومی شبانه روزی بدون تعطیلی(میدان بهارستان- ابتدای خ جمهوری): 02133563144

@iran9367547854

تبلیغ در مسابقات آشپزی